اخبار بازی های پلی استیشن 5

نقد و بررسی بازی Assassin’s Creed Valhalla

نقد و بررسی بازی Assassin’s Creed Valhalla

نقد و بررسی بازی Assassin’s Creed Valhalla

در این مقاله به نقد و بررسی بازی Assassin’s Creed Valhalla و نقش کاراکترهای زن و مرد در این بازی و تصمیمات شرکت بازیسازی یوبیسافت در سرنوشت کاراکترهای Assassin’s Creed Valhalla و همچنین افشای رسوایی های اخیر در این شرکت.

دربی مکدویت، کارگردان بازی Assassin’s Creed Valhalla، در پاسخ به ادعاهای اخیر مبنی بر اینکه برخی از اعضای تیم یوبیسافت که بر روی Assassin’s Creed Valhalla کار میکنند، عنوان کرد آنها می خواستند کاراکتر اصلی زن در این بازی فقط ایور باشد.

یک پست توئیتری از تصویرگر سباستین دل آریا منتشر شد که قبلا این طراح یوبیسافت در پروژه ساخت اسسینس سمفونی کار کرده بود، اطلاعات یکی از افرادی را که ادعای سوء رفتار علیه اشرف اسماعیل سازنده خلاق بازی Assassin’s Creed Valhalla گزارش کرده بود به اشتراک گذاشت.

با توجه به ادعاهای ارائه شده توسط دل آریا، ایور منظور اصلی این بود که فقط یک زن در بازی به جای یکی از گزینه های دوتایی قرار بگیرد که بازیکنان بتوانند هر زمان که خواستند از آن استفاده کنند. گزارش ها حاکی از آن است که مدیران یوبی سافت، پیشنهادهای صرفا قهرمان زن در بازی را رد کرده اند.

نقد و بررسی بازی Assassin’s Creed Valhalla

نقد و بررسی بازی Assassin’s Creed Valhalla

دل آریا در توئیت خود نوشت:

یکی از قربانیانی که به من مراجعه کرد، مکالماتی را نشان داد که کاملا مشخص نیست، اما این باعث شگفتی هیچ کس نخواهد شد دقیقا مانند syndicate و origins و اودیسه که توسعه دهندگان این سری بازی خواسته بودند که والهالا، به طور انحصاری از یک قهرمان زن برخوردار باشد.

سباستین دل آریا در توئیتی نوشت:

تیم اکسز آنها را از این کار منع کرد و تیم را مجبور کرد تا یک نسخه مردانه در کنار ایور قرار دهد، زیرا یک زن به تنهایی نمی توانست بر فروش شرکت تکیه کند. و اصرار داشتند که فعالیت بازاریابی بازی باید مردانه باشد، همانطور که پیش رفت ما حضور ایور را بعد از AVC خواهیم دید.

من منبع خود را اعلام نمیکنم مگر اینکه آنها بخواهند گزارش های خود را نشان بدهند، اما من به آنها اعتماد دارم و به آنچه که به من گفتند و نشان دادند باور دارم، تیم واقعا او(ایور) را دوست داشت، ایور ستاره این بازی می شد اما آنها مستقیما پاسخ منفی دادند ولی نه به زنان.

مک دیوید در بازنگری Assassin’s Creed Valhalla، تا حدودی ادعاها را رد کرد و توضیح داد که یوبی سافت به انتخاب بازیکن اجازه می دهد که ایور زن باشد یا مرد. مکدویت نوشت: من این را یک بار میگویم و من آنچه را که همیشه گفتم را تکرار میکنم داستان Assassin’s Creed Valhalla از ابتدا با در نظر گرفتن زن و مرد تصور شده است. وقتی بازی را انجام می دهید میفهمید به هیچ عنوان نمی توان شخصیت مرد بازی را در لحظه آخر به این ورژن بازی (Assassin’s Creed Valhalla) یا هر ورژن دیگری اضافه کرد.

بازی Assassin’s Creed Valhalla در ۱۰ نوامبر سال ۲۰۲۰ بر روی کنسول های نسل نهمی PS5 و XBOX SERIES X,S انتشار جهانی میشود.

نقد و بررسی بازی Assassin’s Creed Valhalla

نقد و بررسی بازی Assassin’s Creed Valhalla

بدیهی است که همه اینها تفاوت فاحشی با هم داشته باشند، اما عمق اسرار اصلی بازی را از بین می برد. اما این را بدانید که ما Assassin’s Creed Valhalla را خوب شناخته ایم، یوبی می خواهد به بازیکنان، قدرت انتخاب کاراکتر بدهد و ما سخت تلاش کرده ایم تا اطمینان حاصل کنیم که این امر باعث افتخار سازندگان بازی شده است.

یوبی سافت در طی ماه گذشته، درگیر چندین رسوایی شده است، زیرا گزارش بلومبرگ و بیش از ۱۲ کارمند اسبق آن نشان داد که چگونه فرهنگ مردسالاری در شرکت ریشه دوانده است و در نتیجه باعث ایجاد محیط کاری مسمومی از زن ستیزی و آزار و اذیت های جنسی می باشد.

سرج هاسکوئیت مدیر ارشد سابق در مرکز بسیاری از اتهامات قرار داشت که سرانجام در کنار یک مدیر بازاریابی و چند مدیر اجرایی که در این گزارش ذکر شده بود، از سمت خود برکنار شدند.

بر اساس این گزارش، تاثیر هاسکویت در چندین قسمت از بازی Assassin’s Creed Valhalla رخ داد، زیرا او خواستار تغییر اسکریپت های بازی شد تا تمرکز بیشتری بر روی کاراکترهای مرد باشد.

هدف Assassin’s Creed Syndicate این بود که زمان برابر به نمایش هر دو کاراکتر دوقلوی بازی دهد، اما در نهایت جیکوب نقش اصلی را به عهده گرفت. قرا بود که با ورود یک قهرمان، قهرمان بازی Assassin’s Creed Valhalla در اوایل بازی بمیرد تا بازیکنان کنترل همسرش را به دست بگیرند، اما این ایده به نفع قهرمان اصلی مرد نیز کنار گذاشته شد.

همینطور این اتفاق در بازی اسسینس اودیسی افتاد که کاساندرا تنها کاراکتر قهرمان زن با قابلیت بازی بود، اما تیم تحریریه مرد سلار یوبی سافت، احساس کرد که بازی با یک قهرمان زن موفق نخواهد شد و در نهایت به بازیکنان اجازه داده شد که با عنوان کاساندرا یا برادرش الکسیوس بازی کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *